Böceklerden Kurtulma Yolu Olarak İlaçlama

28 Eyl 2015 Slider | Yorum yapılmamış

Böceklerden Kurtulma Yolu Olarak İlaçlama

İlk bahar başlangıcı ve yaz ortaları böcekler kış uykularından uyandığı ve yuvalarından çıktığı için gün yüzünde daha sık rastlıyoruz. Kimi zaman yaşam alanlarımıza bile nüfuz edebiliyorlar. Oldukça rahatsız edici bir durum olduğundan kurtulmanın en basit yolunu deneniyor ve genelde başarısız olunuyor. Bu durumda ise biz gibi profesyonel ilaçlama firmalarına başvuruluyor. Bizlerde böcekleri tespit edip isteğinize göre işlem uyguluyoruz. Çoğu zaman çalışmalarımız ilk seferde başarılı oluyor. Eğer olmazsa tekrar bir çalışma yürütüyoruz ve kesin olarak sorunu çözüyoruz. Bu nokta da gerçekleşen birçok şey var. Hepsini teknik olarak anlatmak mümkün değil ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeylere değinebiliriz.

İlaçlamaya başlanmadan önce ekipmanlar içerisine tahmini olarak ne kadar ilaç koyulacağı belirlenmekte. Tabi bu ev incelendikten sonra gerçekleşiyor. İnceleme esnasında sadece ne kadar ilaç koyulacağı değil aynı zamanda özellikle nerelerin ilaçlanacağı, böceklerin hangi bölgeden geldiği gibi birçok şey dikkate alınıyor. İlaçlama öncesinde tabak, bardak, çatal gibi ağzımız ve vücudumuzla temas eden her şey koruma altına alınıyor. Bu sayede hiçbir kimyasala maruz kalmıyorsunuz ve sağlığınız etkilenmiyor.

Özellikle bodrum, banyo, dış kapı gibi böceklerin girme ihtimalinin yüksek olduğu alanlar belirleniyor ve çift kere ilaçlanıyor. Ardından da son bir kez kontrol ediliyor ve onaylandığında ilaçlama işlemi tamamen bitiyor. İlaçlama türüne göre belli bir süre eve girmemelisiniz. Aksi halde ilaçlı havayı soluyacaksınızdır. Ancak önlem alıp giriş yaptığınızda tabi ki sizi kısa vadede etkileyecek bir şey gerçekleşmeyecektir.

Genel olarak böcek ilaçlama böyledir. Ne türde böceklerin yaşadığı önemlidir. Her ilaç da tahmin edebileceğiniz gibi bir birinin aynısı değildir. Fiyat, süre, minimum zarar gibi değişkenlerde bunlara bağlı olarak şekillenir. Ancak emin olabilirsiniz ki en sonunda sorun tamamen ortadan kalkmış olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir