İlaçlama Firmalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

28 Eyl 2015 Slider | Yorum yapılmamış

İlaçlama Firmalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Türkiye’nin doğusundan batısına sayısız ilaçlama firması mevcut. Akdeniz ve Ege bölgelerinde bu firmaların sayısı daha da artmakta. Her yıl binlerce ilaçlamanın gerçekleştiğini düşünürsek ve bu ilaçlamalardan sadece %5’ine bile dikkat edilmese ne gibi sonuçlar doğabileceğini görüyor musunuz? Uzun vadede kanserler, zehirlenmeler ve bilimum tüm sağlık sorunları. Bunların gerçekleşmemesi için ilaçlama firmalarının dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmakta. Bu unsurlara da dikkat eden her firma kaliteli bir ilaçlama çıkartacak ve insan sağlığına minimum seviyede zarar vermiş olacaktır. Maliyeti arttıran şeyler olsa da canın korunabilirliğini arttıran şeylerdir bunlar. Önemli olanda budur zaten.

İlaçlama firmalarının dikkat etmesi gereken şeyleri ikiye ayırabiliriz. İlki ilaçlama öncesi ikincisi ise ilaçama sonrası. İlaçlama öncesi oldukça önemlidir. Ekipmanlar ve ilaçlar ayarlanmalıdır, çeşitli testler sağlanmalı ilacın dozajında olup olmadığı, ekipmanın çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Ardından yine ilaçlama öncesi evdeki bir takım araç gereçler koruma altına alınmalıdır. Özellikle doğrudan temas ettiğimiz ya da edebileceğimiz her şey önemlidir. Banyo lifinden tutunda dokunduğumuz kapı koluna kadar her şey. Tüm önlemler alındığında ise ilaçlamaya başlanabilir.

İlaçlama bittikten sonra da mekanda ki ilaç oranı ölçülmelidir. Eğer ki insan sağlığına zarar verebilecek düzeydeyse kesinlikle içeri giriş – çıkış olmamalıdır. Ayrıca böceklerin veya öldürülmek istenen canlıların yine ortamda bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir. Eğer ilaç etkisini göstermemişse beklenmeli, hiçbir değişiklik yaşanmıyorsa da tekrar bir çalışma uygulanmalıdır. Emin olun bir hayvan ilaçtan etkilenmiyorsa siz daha çok etkileneceksinizdir. O yüzden ne olursa olsun mekana girmemeye önem veriniz.

Bu ve bunlar gibi ufak detayları inceleyip analiz ederseniz, uygulamaktan çekinmezseniz sizlerde bir sorunla karşılaşmazsınız. Ancak aksini sergilerseniz karşılaşmanız oldukça muhtemel. Buna bağlı sonuçlarında geri dönüşü olmayabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir